Elementy złote, srebrne czy metalowe?Na rynku dostępne są różnego rodzaju półfabrykaty do tworzenia biżuterii. Złote, srebrne, miedziane. W parze ze szlachetnością danego stopu idzie adekwatna do wartości cena.

Elementy złote są najdroższe, srebro plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji, a na końcu zostają metale w przystępnych cenach.
Pod względem kolorystycznym złoto jest bardzo specyficznym kruszcem. Nie każdy preferuje biżuterię ze złotymi wykończeniami. Odcień złotego nadaje powagi i elegancji, dlatego osoby decydujące się na biżuterię codzienną raczej stawiają na dodatki w kolorze srebra.

Teraz rodzi się pytanie. Czy inwestować w biżuterię ze srebra, czy ograniczając budżet wybrać zwykły metal?

Przede wszystkim srebro ma właściwości bakteriobójcze. A co za tym idzie nie powoduje uczuleń. Biżuteria wykonana z elementów metalowych u osób podatnych może powodować wysypki, bądź też podrażnienia skóry. 

Na rynku pojawiły się już jednak elementy antyalergiczne, nie powodujące uczuleń. Dlatego niskim nakładem pieniądza, można kupić biżuterię, która będzie równie efektowna jak biżuteria srebrna.

A co jeśli kupiłeś biżuterię, która miała być antyalergiczna a taka nie jest?

Prosty domowy sposób – wystarczy uczulające elementy pomalować bezbarwnym lakierem do paznokci. Cienka powłoka lakieru sprawia, że uczulający nikiel nie dotyka bezpośrednio skóry i nie powoduje podrażnień.

Śledź nas w mediach społecznościowych


Sprawdź nasze aukcje


UWAGA! Jesteśmy legalnie działającą firmą. Na życzenie wystawiamy faktury VAT

Komentarze