Moda na folkKwieciste spódnice, ręcznie haftowane koszule, piękne chusty i niepowtarzalna biżuteria. Wszystko w odpowiednim dla danego regionu stylu. Dla naszych babć – wymiar klasy i tradycji. Dla nas – strzępek historii. Choć która z nas nie marzyła by założyć ten piękny ludowy strój, który tak bardzo podkreśla naszą kobiecość?

Jaka jest współczesna moda w stylu folk?


Z roku na roku, we współczesnej modzie można dostrzec powrót elementów tradycyjnych dla folkloru. Chyba najbardziej charakterystyczna stała się kreacja Cleo w teledysku „My Słowianie”. Krótka spódniczka, wykorzystująca regionalny motyw kwiatów skradła serce nie jednej z nas.
Folkowe wzory stały się dodatkiem do naszych codziennych stylizacji. Zazwyczaj pojawiają się na sukienkach, spódnicach i koszulach. Kluczowe stały się także dodatki inspirowane stylem ludowym. Szczególnie biżuteria: piękne czerwone korale, duże naszyjniki, drewniane kolczyki – zarówno te proste jak i te przypominające swym kształtem kwiaty. 

Moda na folk bez wątpienia powróciła. I nie ma się co dziwić bo nasze polskie wynikające z tradycji wzory ludowe są piękne, oryginalne i mocno nas wyróżniające.

Komentarze